Blog - Englibot

Najnowszy artykuł

Tych angielskich słów NIE znasz! Tylko kujoni zdobywają 7/10!

Masz się za orła z angielskiego? W takim razie sprawdź, ile punktów zdobędziesz w naszym teście. Średnia to 7/10! Pobijesz to? Sprawdź, czy zasługujesz na miano mistrza angielskiego!

Jakim typem ucznia jesteś?

Zastanawia Cię, dlaczego czasem tak trudno zapamiętać Ci niektóre rzeczy, podczas gdy inne wchodzą Ci do głowy same? Prawdopodobnie wynika to, z tego, jakim typem ucznia jesteś. Dowiedz się tego, rozwiązując nasz quiz i raz na zawsze poznaj najlepsze dla Ciebie metody uczenia się!

czytaj dalej
Nowość! Elementy grywalizacyjne w Englibot

Choć wciąż trwa publiczna emisja akcji spółki i nasz zespół ma mnóstwo pracy z nią związanej, udało się nam wprowadzić szereg nowości w procesie nauczania. Wszystko to, dlatego, że zadowolenie naszych użytkowników jest dla nas bardzo ważne i nieustannie dążymy do jego podnoszenia. Co zatem się zmieniło? Oto lista!

czytaj dalej
Oto, co napisały o nas czołowe media biznesowe i technologiczne

Specjalnie dla Was zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie opinie i wypowiedzi mediów na nasz temat. Warto je poznać!

czytaj dalej
B2 czy C1? Poziomy znajomości języka angielskiego

Kto z nas nie stanął kiedyś przed zadaniem określenia swoich kompetencji językowych? Według Rady Europy wyróżniamy aż 6 poziomów znajomości języka.

czytaj dalej
Święta jakich nie znacie!

Zastanawiasz się czy w tym temacie coś jeszcze może Cię zaskoczyć? W końcu Boże Narodzenie to część utrwalonej tradycji i kultury. Pewne rzeczy powtarzają się z roku na rok i z pokolenia na pokolenie. Wprawdzie co dom, to obyczaj, ale ogólny wydźwięk jest taki sam.

czytaj dalej
„Thank you from the mountain” czyli językowe wpadki Polaków

„Thank you for the mountain” stało się już chyba flagowym przykładem niefortunnego, bezpośredniego tłumaczenia z języka polskiego na angielski. Najczęstszym błędem popełnianym przez początkujących jest przekonanie, że frazy i zdania da się tłumaczyć z rodzimego języka na obcy dosłownie, jeden do jednego.

czytaj dalej
Strzeż się fałszywych przyjaciół!

Fałszywy przyjaciel jest gorszy od wroga! Działa potajemnie i sprytnie. Przywdziewa rozmaite maski, wyciąga do Ciebie pomocną dłoń, która prowadzi jednak do Twojej zguby lub ośmieszenia.

czytaj dalej
Humor po angielsku!

Kto z nas nie słyszał o angielskich humorze? Jest tak specyficzny, że stał się znakiem rozpoznawczym Brytyjczyków i ich kultury. Na czym więc polega wyjątkowość tego humoru?

czytaj dalej
Halloween po angielsku!

Halloween odbywa się 31 października. Nazwa święta pochodzi od All Hallows’ Eve i oznacza Wigilię Wszystkich świętych. Choć największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych (tu na kostiumy i dekoracje wydaje się rocznie około 8 mld dolarów) pochodzi z …Irlandii.

czytaj dalej
Jak opanować perfekcyjnie angielski poświęcając na to tylko 10 minut dziennie?

Swobodne komunikowanie się w języku angielskim poświęcając na naukę mniej czasu niż zajmuje codzienna higiena? Może Ci się wydawać to niemożliwe. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że będziesz przestrzegać tych 3 prostych, ale kluczowych zasad.

czytaj dalej
Prosty angielski! Nawet nie wiesz ile słów już znasz!

Chyba każdy już słyszał jak ciężko jest opanować nowy język. Jesteś pewnie zniechęcony ciągłą nauką wyjątków, nieregularności, niezliczonej liczby czasów i masy nowego, trudnego słownictwa. Ale wcale nie musi tak być. Nauka angielskiego może okazać się prostsza niż by Ci się to wydawało. Udowodnimy, że nie taki angielski straszny.

czytaj dalej
Najważniejsze różnice między brytyjskim i amerykańskim angielskim!

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego Amerykanie mówią po angielsku? By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sięgnąć daleko wstecz, a dokładnie do początków XVII wieku.

czytaj dalej
Top 5 najlepszych książek do czytania po angielsku!

Dobrze jest wspomagać naukę angielskiego wszystkimi możliwymi sposobami. Oczywiście najlepiej, żeby te sposoby były nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne. Proponujemy więc słuchanie piosenek po angielsku, oglądanie filmów i seriali oraz czytanie książek.

czytaj dalej
Najczęściej używane języki świata!

Pytanie o to, który język jest najczęściej używany wcale nie jest takie proste. Po pierwsze, nie sposób dotrzeć do wszystkich użytkowników danego języka, a tym samym podać dokładne dane statystyczne. Po drugie, powinniśmy zadać sobie pytanie o jakich dokładnie użytkowników nam chodzi.

czytaj dalej
Dlaczego mówimy różnymi językami?

To może wydawać się niewiarygodne, ale dziś ludzie mówią ponad 7 000 różnych języków. Te języki są dość przypadkowo rozmieszczone na całej kuli ziemskiej. Przykładowo, Nowa Gwinea jest domem dla ponad 900 języków. Rosja, która jest 20 razy większa, ma tylko 105 rodzimych języków. Największa różnorodność językowa panuje w tropikach. Na przykład 250 000 mieszkańców 80 wysp Vanuatu mówi w 110 różnych językach, a w Bangladeszu - 600 razy większa populacja - mówi zaledwie 41 językami.

czytaj dalej
Najpiękniejsze angielskie słowa!

Ucząc się języka skupiamy się głównie na tzw. słówkach. Klasyfikujemy je pod względem gramatycznym na czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki itd. Niektóre z nich są dla nas nie lada wyzwaniem. Uznajemy je za długie czy też ciężkie w wymowie. Proponujemy Ci zupełnie inne podejście do języka i jego nauki. Porzuć pesymistyczne myśli, a nauka okaże się przyjemnością. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że słowa mogą być nie tylko trudne, ale przede wszystkim piękne?

czytaj dalej
Czy angielski jest językiem urzędowym Wielkiej Brytanii? Będziesz zaskoczony!

Angielski jest jednym z najpopularniejszych języków świata. Każdy bez wahania odpowie, że mówi się nim w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Warto jednak wspomnieć, że te bastiony angielszczyzny nie posiadają formalnie języka urzędowego. Językiem urzędowym tych krajów nie jest więc angielski. Zaskoczony? Postaramy się wprawić Cię w jeszcze większe zakłopotanie! Oto lista wybranych krajów, w którym angielski jest oficjalnie językiem urzędowym.

czytaj dalej
Najprostsze języki świata!

Uważasz, że słowo „prosty” nijak pasuje do nauki języków? Jesteś w błędzie. Nauka języka niesłusznie kojarzy nam się ze żmudnym i długotrwałym procesem. Okazuje się, że końcowy sukces zależy w dużej mierze od wyboru odpowiedniego języka. Niektórych z nich – jak dowodzą badania – można nauczyć się już w ciągu 600 godzin. Nie wierzysz? Czas, żebyś sam się przekonał i spróbował.

czytaj dalej
10 najlepszych piosenek do nauki angielskiego!

Marzysz o szybkiej i przyjemnej nauce angielskiego? Podręczniki i suche wkuwanie słówek nie jest dla Ciebie? Mamy idealne rozwiązanie. Ucz się za pomocą muzyki, a opanujesz angielski dosłownie śpiewająco.

czytaj dalej