Od wieków wiedzą o tym pisarze i poeci, którzy urok swoich utworów opierają nierzadko na niezwykłym potencjale poszczególnych słów. Słowa mogą mieć piękny przekaz, znaczenie oraz brzmienie - miłe i kojące dla ucha.

Przedstawiamy Ci nietypowy ranking. Nie ma w nim nieregularności i wyjątków, ale 5 pięknych słów. Sprawdź czy znałeś angielski od tej strony. Być może od dziś nie będzie Cię nudził, ale zachwycał.

1. Fluffy

Określa to, co najsłodsze. Znaczenie tego wyrazu to: puszysty, kudłaty. Można go użyć w określeniu do ciasta, włochatego zwierzęcia, czy mechatego, miłego w dotyku materiału. Samo brzmienie wyrazu jest bardzo delikatne i przyjemne. Jeśli jeszcze na Twojej twarzy nie pojawiło się rozczulenie, to chyba jesteś z kamienia.

2. Lily of the valley

Tym razem przenosimy się w zachwycający świat natury. To słowo to przepiękne określenie różnie pięknego kwiatu – konwalii. Chyba nikt nie wątpi, że roślina ta zasługuje na to, by pięknie o niej mówić. W dosłownym tłumaczeniu lily of the valley oznacza lilię doliny. Brzmi tajemniczo i pociągająco.

3. Bumblebee

Wiele owadów kojarzy nam się niezbyt dobrze. Potrafią być uciążliwe i niekoniecznie pokojowe nastawione w kontaktach z ludźmi. Wierzymy jednak, że ten wzbudza zupełnie inne emocje. Bumblebee oznacza trzmiela, dużego, pękatego i nieporadnego owada. Samo żyjątko, jak i jego nazwa budzi sympatię.

4. Lullaby

Brzmi bardzo melodyjnie i delikatnie. I tak też brzmieć powinno to słowo oznaczające kołysankę. Wyraz ten to onomatopeja, celowo imituje dźwięki dziecięcej piosenki. Słowo to z pewnością wzrusza i daje poczucie bezpieczeństwa. Przypomina radosne dzieciństwo i ciepło rodzinnego domu.

5. Flip-Flop

Na koniec coś na rozładowanie wzniosłego nastroju. Ten piękny, a zarazem śmieszny wyraz oznacza japonki. To również rodzaj onomatopei. Nazwa imituje dźwięk wydawany przy chodzeniu w tym rodzaju obuwia. Dodatkowym atutem słowa jest jego prostota.