1. Ucz się regularnie, ale pamiętaj o przerwie na odpoczynek

Nasze mózgi to najbardziej fenomenalne “maszyny” na świecie - do tego nikogo nie trzeba przkonywać. Mimo to, mają one swoje ograniczenia. Mając świadomość tych ograniczeń, możesz tak dopasować naukę angielskiego, by w 100% wykorzystywać zdolności swojego mózgu. Jakie to ograniczenia?

Po pierwsze: bardzo łatwo się rozpraszamy. Gdy jesteśmy na czymś skupieni, nasz mózg pracuje na pełnych obrotach - ale wystarczy drobne rozproszenie, by wypaść z tego stanu. Wszechobecny szum informacyjny, wiadomości, smsy, telefony - to wcale nie pomaga. Prawda jest taka, że większość z nas nie jest w stanie w pełnym skupieniu wytrwać dłużej niż kilkanaście minut!

Po drugie: nikt z nas, oprócz może wybitnych geniuszy, nie jest w stanie zapamiętać dużej ilości informacji jednocześnie. Przykład? Zapamiętanie trzy czy czterocyfrowej liczby dla nikogo nie stanowi większego problemu, prawda? Spróbuj tego samego z liczbą 20-cyfrową!

Poświęcając na naukę angielskiego 90 minut raz w tygodniu nie osiągniesz nawet w połowie tak dobrych efektów jak ucząc się 5 razy tygodniowo po 10 minut. W ten sposób podczas nauki Twój mózg zawsze będzie pracował w pełnym skupieniu a ilość przyswajanych informacji będzie idealnie odpowiadać temu, ile jesteś w stanie zapamiętać. A czemu tylko 5, a nie 7 razy w tygodniu? Odopowiedź jest bardzo prosta: odpoczynek jest tutaj równie ważny. To właśnie podczas odpoczynku i snu powstają w naszych mózgach nowe połączenia nerwowe!

2. Ucz się języka mówionego a nie trudnych reguł gramatycznych

Wydawać by się mogło, że do swobodnego komunikowania się w języku angielskim trzeba poznać wszystkie reguły gramatyczne, opanować wszystkie 16 czasów i wykuć na pamięć formy przeszłe kilkuset czasowników. Powiedzmy sobie szczerze: kto z nas zna wszystkie reguły gramatyczne w języku polskim? Pewnie większość z nas (w tym ja sam też, przyznaję się bez bicia!) nie jest w stanie wymienić z pamięci tylko samych nazw 7 przypadków. A mimo to wszyscy porozumiewamy się bez żadnego problemu.

Czy w angielskim albo jakimkolwiek innym języku obcym jest inaczej? Absolutnie nie! Do swobodnego porozumiewania się musisz opanować słownictwo i całe zwroty, poprawność gramatyczna przyjdzie sama z siebie! Jeżeli Twoim celem jest swobodna komunikacja po angielsku z innymi ludźmi, to wybierz metodę nauki, która opiera się na nauce i powtarzaniu prawdziwych zdań i wyrażeń używanych w codziennym życiu.

Ucząc się taką metodą dokonujesz jeszcze małego “oszustwa” - nauka gramatyki potrafi być naprawdę zniechęcająca, a ucząc się z realnych wypowiedzi szybko zauważysz postępy i unikniesz spadku motywacji do nauki :)

3. Unikaj nudy dopasowując naukę do siebie

Każdy z nas jest inny, każdy uczy się w innym tempie, każdy inaczej zapamiętuje. Większość metod nauki języków jest jednak uśrednieniem potrzeb i predyspozycji dużej grupy osób. Trudno oczekiwać, aby szkoła językowa prowadziła zajęcia dla każdego z osobna, nikt też nie będzie pisał osobnego podręcznika dopasowanego dla każdego z uczniów. 

Bardzo istotne jest jednak to, by nauka była dopasowana do Ciebie: do Twojego aktualnego poziomu znajomości języka, Twojego wieku i celu, w jakim chesz się nauczyć angielskiego. Tylko to zapewni, że nauka nie będzie ani zbyt trudnia, ani zbyt łatwa, czy po prostu niezgodna z Twoimi zainteresowaniami.

Jeżeli chcesz uczyć się poświęcając tylko 10 minut dziennie, to regularność i wytrwałość jest bardzo istotna. Dobrze dopasowana metoda pozwoli uniknąć zniechęcenia, które pojawia się gdy np. poziom nauczania jest zbyt wysoki albo zbyt niski.

Jaka metoda nauki gwarantuje zachowanie tych trzech zasad?

Do tej pory nie istniały metody nauki angielskiego, które mogłyby pogodzić wszystkie te 3 kluczowe zasady. Wiadomo, że nikt nie będzie w stanie chodzić do szkoły językowej czy na indywidualne lekcje 5 razy w tygodniu na 10 minut. Gotowe samouczki, podręczniki czy nawet popularne ostatnio aplikacje mobilne nie dopasowują się do uczącego, szybko się nudzą i nie oszukujmy się - w większości przypadków kończy się to tak, że po odbyciu kilku poierwszych lekcji zniechęcamy się, samouczek trafia na półkę i już nie pamiętamy o regularnej nauce.

Na szczęście olbrzmymi postęp technologiczny w niemal każdej dzieidzinie życia nie ominął nauki języków :) Englibot to nowa i niezwykle innowacyjna metoda nauki języka oparta o tzw. chatboty (zaawansowane aplikacje sztucznej inteligencji). Brzmi skomplikowanie? Tylko tak brzmi :) W rzeczywistości to najprostszy sposób na naukę angielskiego! Cała nauka odbywa się w rozmowie na Facebooku z inteligentynym robotem-nauczycielem, który wysyła materiały do nauki, filmy, zadania, dialogi i wiele innych. Dokładniej takiej samej rozmowie, jakiej używasz do rozmawiania ze znajomymi i przyjaciółmi.

Co sprawia, że Englibot to jedyna metoda oparta o 3 kluczowe zasady skutecznej nauki języka obcego?

  1. W każdym tygodniu otrzymasz do wykonania 5 krótkich lekcji (każda z nich trwa około 10 minut). Po nich następują dwa dni przerwy na odpoczynek i aby wiedza “ułożyła się” w mózgu.
  2. Wszystkie lekcje zawierają wyłącznie wyrażenia i dialogi z życia codziennego. Nie znajdziesz tam wydumanych, nieistniejących zdań ani suchych reguł gramatycznych.
  3. Englibot na bieżąco obserwuje Twoje postępy i dopasowuje poziom i tematykę kolejnych lekcji do Twoich preferencji.
  4. Oraz BONUS: dzięki temu, że każdą lekcję dostajesz wprost do Twojej skrzynki na Facebooku, nie przegapisz żadnej z nich! Englibota nie da się odłożyć na półkę :)

Jak rozpocząć naukę angielskiego z Englibot?

Chcesz spróbować tej metody i zacząć naukę angielskiego z Englibot? Nic prostsztego! Co więcej, pierwsza lekcja nic nie kosztuje.

Aby zacząć, kliknij w przycisk “Rozpocznij naukę teraz” poniżej. Zostaniesz przeniesiony na Facebooka, który poprosi Cię o zgodę na rozpoczęcie nauki. Kliknij w przycisk, który się tam pojawi. Na początku Englibot zada Ci kilka bardzo istotnych pytań, które pozwolą dopasować naukę do Ciebie. Potem już od razu przejdziesz do swojej pierwszej lekcji :)

Nie zwklekaj! Za miesiąc, będziesz żałować, że nie zacząłeś dzisiaj :)