Instrukcja podpisywania formularza zapisu na akcje Optimipay S.A. - Englibot

Instrukcja podpisywania formularza zapisu na akcje Optimipay S.A.

Poniżej znajdziesz instrukcję, jak prawidłowo podpisać formularz zapisu na akcje.

Podpis elektroniczny

Podpis profilem zaufanym (tzw. ePUAP)

 1. Pobierz plik PDF z wypełnionym formularzem zapisu na akcje Optimipay S.A. (link do pobrania znajdziesz m. in. w mailu, który otrzymałeś/aś po opłaceniu akcji, albo na stronie z potwierdzeniem dokonania płatności). Jeśli nie możesz odnaleźć albo pobrać formularza skontaktuj się z nami
 2. Wejdź na stronę: https://moj.gov.pl/uslugi/signer/upload?xFormsAppName=SIGNER
 3. Kliknij „WYBIERZ DOKUMENT Z DYSKU”
 4. Pojawi się okno, w którym będziesz mógł/mogła wybrać pobrany wcześniej formularz. Wybierz go i kliknij „Open”/”Otwórz”:
 5. Pojawi się informacja, że dokument został dodany. Wciśnij przycisk „PODPISZ”:
 6. Zostaniesz przekierowany/przekierowana na stronę logowania do profilu zaufanego:
 7. Zaloguj się do profilu zaufanego wybraną przez siebie metodą logowania. Poniżej przedstawiliśmy logowanie i podpisanie dokumentu z wykorzystaniem profilu zaufanego/konta ePUAP. Jeśli na co dzień logujesz się za pośrednictwem banku lub innego dostawcy, wybierz znaną sobie i najwygodniejszą formę logowania.
 8. Po zalogowaniu naciśnij przycisk „Podpisz podpisem zaufanym”:
 9. Pojawi się okno zatytułowane „Potwierdź podpisanie dokumentu” i jednocześnie na swój numer telefonu otrzymasz SMSem kod autoryzacyjny. Wpisz go w puste pole i kliknij „POTWIERDŹ”:
 10. Zostaniesz przekierowany/przekierowana do strony z informacją o poprawnym podpisaniu dokumentu. Nie opuszczaj tej strony!
 11. Pobierz podpisany przez siebie formularz zapisu na akcje, klikając przycisk „POBIERZ” na dole strony:
 12. Pobrany dokument odeślij nam drogą mailową na poniższy adres e-mail:
  [email protected]

Podpis podpisem kwalifikowanym

Podpis kwalifikowany to podpis elektroniczny, który ma moc prawną taką jak podpis własnoręczny. Jest poświadczony specjalnym certyfikatem kwalifikowanym,który umożliwia weryfikację składającej podpis osoby. Aby podpisać Formularz zapisu na akcje Optimipay S.A. podpisem kwalifikowanym musisz posiadać podpis kwalifikowany od jednego z certyfikowanych dostawców. Więcej informacji na temat podpisu kwalifikowanego znajdziesz tutaj: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/sprawy-urzedowe/chce-zalatwic-sprawe-przez-internet/podpis-kwalifikowany

Podpis podpisem osobistym

Aby podpisać Formularz zapisu na akcje Optimipay S.A. podpisem osobistym, musisz posiadać e-dowód osobisty tj. dowód osobisty z warstwą elektroniczną oraz czytnik e-dowodu. Aby warstwa elektroniczna (tzw. certyfikat podpisu osobistego) znalazła się w e-dowodzie, należy wyrazić na to zgodę podczas składania wniosku o dokument. Więcej informacji na temat e-dowodu oraz podpisu osobistego znajdziesz na poniższych stronach:
https://www.gov.pl/web/e-dowod
https://www.gov.pl/web/e-dowod/podpis-osobisty

Podpis odręczny w formie papierowej

 1. Pobierz plik PDF z wypełnionym formularzem zapisu na akcje Optimipay S.A. (link do pobrania znajdziesz m. in. w mailu, który otrzymałeś/aś po opłaceniu akcji, albo na stronie z potwierdzeniem dokonania płatności). Jeśli nie możesz odnaleźć albo pobrać formularza skontaktuj się z nami
 2. Wydrukuj ten formularz w 2-óch egzemplarzach.
 3. Podpisz czytelnym podpisem oba egzemplarze w polu „Subskrybent” na wydrukowanym przez siebie Formularzu zapisu na akcje Optimipay S.A.
 4. Odeślij oba egzemplarze podpisanego formularza za pośrednictwem Poczty Polskiej listem poleconym lub zwykłym na poniższy adres:

  Optimipay S.A.
  Al. Jana Pawła II 27
  00-867 Warszawa
 5. Jeden formularz otrzymasz od nas w liście zwrotnym wraz z podpisami Spółki na wskazany przez siebie adres zamieszkania.